• Slottsbrugata 31, 3913 Porsgrunn - Bilde 1
  • Slottsbrugata 31, 3913 Porsgrunn - Bilde 2
  • Slottsbrugata 31, 3913 Porsgrunn - Bilde 3
1 / 61
1 dag siden
Visning 20. mai kl 17:30

Slottsbrugata 31, 3913 Porsgrunn

Totalpris
5 114 750 kr
33 490 kr per m²
Prisantydning
4 990 000 kr
Internt bruksareal
149 m² BRA-i
Soverom
3
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport

Visning

Onsdag 20. mai

17:3018:15

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🏚️Byggteknisk
1. Utdaterte vinduer
Eldre vinduer fra 1977 og 1986 har utgått levetid med slitte karmer og sprekker i treverket. Utskiftninger er påregnelig.
Kilde:
Spør megler
Hva blir estimert kostnad for å skifte ut de eldre vinduene, og finnes det planer for dette?
💨Byggteknisk
2. Manglende ventilasjon i takkonstruksjon
Det er dårlig ventilasjon i skråhimlingene på loftet med manglende luftespalte mellom isolasjon og undertak. Dette har medført synlige fuktskjolder i undertaket.
Kilde:
Spør megler
Hvilke tiltak er vurdert for å forbedre ventilasjonen i skråhimlingen, og hva kan en utbedring koste?
🚿Våtrom
3. Avvik i fallforhold bad 2. etasje
Badet i 2. etasje har begrenset fall mot sluk (ca. 10 mm), lavere enn anbefalte krav, som kan gi redusert avrenning ved vannlekkasje.
Kilde:
Spør megler
Er det kjent hva som vil kreves for å forbedre fallforholdene på badet i 2. etasje?
🌧️Tomteforhold
4. Drenering nærmer seg levetid
Dreneringssystemet på boligen er fra 1986 og mer enn halvpart av forventet levetid er overskredet. Dette krever jevnlig overvåkning.
Kilde:
Spør megler
Er det estimert kostnad eller planer for utskiftning av dreneringen?
⚠️Helse, miljø og sikkerhet
5. Mangler rekkverk og håndløper
Det mangler rekkverk på utvendige trapper, og innvendig trapp mangler håndløper på vegg. Dette er sikkerhetsmessige avvik.