• Skuteveien 6, 3770 Kragerø - Bilde 1
  • Skuteveien 6, 3770 Kragerø - Bilde 2
  • Skuteveien 6, 3770 Kragerø - Bilde 3
1 / 62
9 dager siden
Visning etter avtale
Øya

Skuteveien 6, 3770 Kragerø

Totalpris
6 015 340 kr
30 000 kr per m²
Prisantydning
5 850 000 kr
Internt bruksareal
195 m² BRA-i
Soverom
4
Etasje
3.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🛠️Byggteknisk
1. Pågående råteskader i kledning
Det er påvist betydelige råteskader i bordkledningen med lite eller ingen lufting i nedre kant av kledning mot grunnmur. Dette kan føre til ytterligere råteskader og strukturelle skader dersom det ikke utbedres.
Spør megler
Hva vil derfor bli kostnadsbildet for utbedring av råteskadet bordkledning?
🏚️Byggteknisk
2. Alvorlige takskader og lekkasjer
Taktekkingen er over halvparten av forventet brukstid og det er påvist råte og fuktskader i undertak og takkonstruksjon. Det må skiftes ut taktekkingen og undertaket må kontrolleres og eventuelt skiftes for å hindre lekkasjer.
Spør megler
Kan megler gi mer informasjon om omfanget av takskader og hva et komplett skifte kan koste?
⚠️Helse og sikkerhet
3. Mangelfulle rekkverk gir sikkerhetsrisiko
Det er ikke montert rekkverk på innvendige og utvendige trapper og rekkverk på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav. Det må monteres og eventuelt justeres for å tilfredsstille sikkerhetskrav.
Spør megler
Hva kan et eventuelt utbedringstiltak for rekkverk på trapper og terrasser koste?
🚿Våtrom
4. Våtrom underetasje krever oppgradering
Våtningsrommene i underetasjen, vaskerom og bad, må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Manglende oppgradering kan føre til fuktskader og krever omfattende renovering.