• Skagegata 40, 5523 Haugesund - Bilde 1
  • Skagegata 40, 5523 Haugesund - Bilde 2
  • Skagegata 40, 5523 Haugesund - Bilde 3
1 / 32
3 dager siden
Visning 28. mai kl 16:00
Bakarøy/Hasseløy

Skagegata 40, 5523 Haugesund

Totalpris
2 152 954 kr
18 092 kr per m²
Prisantydning
2 000 000 kr
Felleskost/mnd
3 500 kr
Internt bruksareal
119 m² BRA-i
Soverom
2
Risikoer
Høydepunkter

Visning

Torsdag 28. mai

16:0016:45

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🚿Våtrom
1. Ufaglært arbeid på bad
Oppgradering av bad i 1997 ble gjort som egeninnsats uten dokumentasjon, og det er usikkert om det ble lagt ny membran eller skiftet sluk.
Kilde:
Spør megler
Hva kan kostnadene bli for en faglig gjennomgang og eventuelle utbedringer av våtrommet?
📄Dokumentasjon
2. Manglende dokumentasjon på utførte arbeider
Utførte arbeider på tak, vinduer og elektrisk anlegg er utført, men det foreligger ikke dokumentasjon eller garanti fra fagfolk.
Spør megler
Hva er konsekvensene av at det ikke foreligger dokumentasjon på nylige vedlikeholdsarbeider?
💰Økonomi
3. Felleskostnader øker snart
Felleskostnader vil øke med ca. 350 kr per måned fra juli 2026, blant annet for å bygge opp buffer for uforutsette utgifter og øke økonomisk bærekraft.
Kilde:
Spør megler
Hvor mye forventes eventuelle fremtidige økninger i felleskostnader å beløpe seg til etter 2026?
⚠️Økonomi
4. Negativ egenkapital i boligbyggelaget
Boligbyggelaget har negativ egenkapital regnskapsmessig, noe som skyldes regnskapslovens prinsipper, men styret vurderer egenkapitalen som positiv reelt.
Kilde:
Spør megler
Hvilke tiltak planlegges for å forbedre den negative egenkapitalen?
⚠️Økonomi
5. Stram økonomi i boligbyggelaget
Boligbyggelaget opplever stram økonomi med økt lån og flere store vedlikeholdsprosjekter som pågår og skal utføres, blant annet kloakkreparasjoner.