• Øvre Hatleholen 15, 6012 Ålesund - Bilde 1
  • Øvre Hatleholen 15, 6012 Ålesund - Bilde 2
  • Øvre Hatleholen 15, 6012 Ålesund - Bilde 3
1 / 63
2 dager siden
Visning 28. mai kl 17:00
Flisnes

Øvre Hatleholen 15, 6012 Ålesund

Totalpris
7 432 340 kr
29 116 kr per m²
Prisantydning
7 250 000 kr
Internt bruksareal
249 m² BRA-i
Soverom
6
Etasje
3.
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport

Visning

Torsdag 28. mai

17:0018:00

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

⚠️Helse og sikkerhet
1. Manglende rekkverk på terrasser og trapper
Det er påvist at rekkverk på balkonger, verandaer og utendørs trapper er for lavt eller mangler, noe som ikke tilfredsstiller dagens krav og kan innebære sikkerhetsrisiko.
Spør megler
Hvordan planlegges det å utbedre eller sikre manglende rekkverk og rekkverk med utilstrekkelig høyde?
🚿Byggteknisk
2. Våtrom må oppgraderes
Vaskerom i underetasjen er over 50 år gammelt og må totalrenoveres for å tåle normal bruk etter dagens krav. Flere bad har også avvik i fallforhold og membran som nærmer seg levetidsgrense.
Spør megler
Hva er forventede kostnader og tidsplan for renovering av vaskerom og andre våtrom med påviste avvik?
💧Tekniske installasjoner
3. Eldre vann- og avløpsrør
De innvendige vann- og avløpsledningene er over halvparten av sin forventede brukstid, noe som kan innebære økt risiko for lekkasjer på sikt.
Spør megler
Hvilke planer eller anbefalinger foreligger for utskifting eller vedlikehold av de eldre vann- og avløpsrørene?
🌧️Tomteforhold
4. Drenering nærmer seg levetidsgrense
Det er ukjent utførelse på dreneringen, med deler drenert i 2018, men mer enn halvparten av forventet levetid er overskredet på eldre deler.
Kilde:
Spør megler