• Osloveien 56, 7017 Trondheim - Bilde 1
  • Osloveien 56, 7017 Trondheim - Bilde 2
  • Osloveien 56, 7017 Trondheim - Bilde 3
1 / 20
184 dager siden
Solgt
Marienborg

Osloveien 56, 7017 Trondheim

Totalpris
4 505 840 kr
41 415 kr per m²
Prisantydning
4 390 000 kr
Felleskost/mnd
3 044 kr
Internt bruksareal
106 m² BRA-i
Soverom
5
Etasje
2.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🏚️Byggteknisk
1. Kort gjenværende vinduslevetid
Vinduer fra 1980-tallet har noe slitte pakninger og trege vridere og har kort gjenværende brukstid. Spesielt takvinduet på loft anbefales å skiftes ut i nærmeste framtid.
Spør megler
Hva vil anslagsvis kostnadene bli for å skifte ut takvinduet på loft og eventuelt andre eldre vinduer?
🏚️Byggteknisk
2. Manglende lufting og utett dampsperre i takkonstruksjonen
Det er erfaringsmessig manglende lufting i takkonstruksjonen og ukjent isolasjonstykkelse. Dampsperren i bod/teknisk rom på loftet er utett, noe som kan føre til kondensering på innsiden av taktroen. Ytterligere undersøkelser anbefales.
Spør megler
Hva er forventede kostnader og behov for tiltak knyttet til utett dampsperre og manglende lufting i takkonstruksjonen?
🌬️Ventilasjon
3. Ventilasjon er mangelfull i flere rom
Rommene er kun ventilert ved åpning av vinduer, med gjennomstrømningsventiler kun på ett soverom. Det anbefales å etablere gjennomstrømningsventiler på yttervegg i flere rom.
Spør megler
Hva vil det innebære praktisk og økonomisk å etablere gjennomstrømningsventiler i flere rom?
🛠️Bad
4. Bom og løs flis ved dørterskel på bad
Det er registrert bom og løs gulvflis ved dørterskelen i badet, noe som kan indikere behov for utbedring for å unngå fuktskader.