1 / 67
158 dager siden
Solgt
Frogner
Oscars Gate 78A, 0256 Oslo
Totalpris
29 787 549 kr
135 163 kr per m²
Prisantydning
29 000 000 kr
Felleskost/mnd
7 298 kr
Internt bruksareal
215 m² BRA-i
Soverom
4
Etasje
3.
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Eldre vinduer med redusert isolasjonsevne
Vinduer fra byggeår har høyere sannsynlighet for punktering og redusert isolasjonsevne sammenlignet med dagens standard. Vedlikeholdsansvar ligger på seksjonseier.
🏚️Byggteknisk
Spør megler
“Hva er estimert kostnad og anbefalt plan for utskifting eller vedlikehold av vinduene?”
2. Utdatert og usikret elektrisk anlegg
Det foreligger ikke samsvarserklæring for det elektriske anlegget, og anlegget kan ha feil som ikke er avdekket. Det anbefales utvidet el-kontroll.
⚡Elektrisk
Spør megler
“Er det kjent hvilke deler av det elektriske anlegget som er oppgradert etter 1999, og hva vil en utvidet el-kontroll kunne indikere?”
3. Våtrom med avvik og behov for oppgradering
Et av badene må totalrenoveres for å oppfylle dagens krav til tettesjikt og våtsone. Manglende dokumentasjon og bruk av ufaglærte kan gi risiko for lekkasjer.
🚿Våtrom
Spør megler
“Kan du gi nærmere informasjon om tilstanden til det badet som må totalrenoveres og hvilke kostnader dette kan medføre?”
4. Mangelfull ventilasjon i enkelte rom
Mangler av tilfredsstillende ventilasjon på kjøkken og flere bad kan føre til fukt- og muggproblemer over tid.
💨Ventilasjon
Spør megler