• Oredalsveien 51A, 1613 Fredrikstad - Bilde 1
  • Oredalsveien 51A, 1613 Fredrikstad - Bilde 2
  • Oredalsveien 51A, 1613 Fredrikstad - Bilde 3
1 / 31
70 dager siden
Solgt
Christianslund

Oredalsveien 51A, 1613 Fredrikstad

Totalpris
2 768 590 kr
41 538 kr per m²
Prisantydning
2 700 000 kr
Felleskost/mnd
1 500 kr
Internt bruksareal
65 m² BRA-i
Soverom
2
Etasje
2.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

💧Byggteknisk
1. Fuktutslag i kjeller
Høyt fuktutslag er registrert i rom under terreng og kjeller, til tross for drenering utført i 2021. Nærmere undersøkelse må påregnes for å vurdere skadeomfanget.
Spør megler
Hva er estimert kostnad og konsekvens for eventuelle tiltak mot fuktutslag i kjeller og rom under terreng?
🧱Byggteknisk
2. Sprekker i grunnmur
Det er påvist sprekker i grunnmur sett fra innvendig kjeller, som krever lokal utbedring for å forhindre videre skadeutvikling.
Spør megler
Kan det gis mer informasjon om omfang og tilstand på sprekkene i grunnmuren, og hva utbedring kan medføre av kostnader?
🚿Våtrom
3. Avvik ved bad/våtrom
Badet har sprekker i fliser, manglende membran/dokumentasjon, bom under flere fliser og manglende fall til sluk, noe som kan gi vannlekkasjer og skade over tid.
Spør megler
Er det tidligere vurdert rehabilitering av badet, og hva kan det koste å utbedre avvik knyttet til membran, fall og fliser?
🚪Byggteknisk
4. Ventildør og karmslitasje
Terrassedøren tar i karmen og må justeres, og dører og vinduer viser utvendig værslitasje og sprekker i trevirke. Dette krever løpende vedlikehold eller utskifting.
Spør megler
Hva er kostnadsnivået for å justere eller eventuelt skifte ut dørene og vinduene som har slitasje og sprekker?