• Nordåssløyfa 18, 1251 Oslo - Bilde 1
  • Nordåssløyfa 18, 1251 Oslo - Bilde 2
  • Nordåssløyfa 18, 1251 Oslo - Bilde 3
1 / 42
1 time siden
Visning 21. mai kl 18:00
Vestskrenten / Holmlia

Nordåssløyfa 18, 1251 Oslo

Totalpris
4 609 488 kr
41 818 kr per m²
Prisantydning
4 350 000 kr
Felleskost/mnd
6 638 kr
Internt bruksareal
110 m² BRA-i
Soverom
3
Etasje
2.
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport

Visning

Torsdag 21. mai

18:0019:00

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🪟Byggteknisk
1. eldre vinduer med vedlikeholdsbehov
Vinduer med 3-lags isolerglass fra byggeåret 1983 har mer enn halvparten av forventet brukstid oppnådd og har tilstandsgrad 2. Det må påregnes vedlikehold og at utskifting nærmer seg.
Kilde:
Spør megler
Hva vil være forventede kostnader for utskifting eller vedlikehold av vinduene, og er det planlagt tiltak i borettslaget?
🚪Byggteknisk
2. dører har dårlig isolasjon
Dører er originale fra byggeåret 1983 og har tilstandsgrad 2 grunnet alder. Kun sikkerhetslås på leilighetsdøren fungerer, og de har dårligere isolasjonsverdi som gir varmetap.
Kilde:
Spør megler
Er det kjent hvor omfattende vedlikehold dører krever, og hva vil kostnadene være for utbedring eller utskifting?
🪵Byggteknisk
3. råteskade på terrassebod
Det er påvist råteskade i kledningen til boden på terrassen og bom i noen fliser på terrassen. Slike skader må utbedres for å unngå forverring.
Kilde:
Spør megler
Har borettslaget en plan for reparasjon av råteskadet terrassebod og flisene, og hvilken tidsramme ligger for slike utbedringer?
🚿Våtrom
4. våtrom med fuktrisiko
Bad/wc 1 har sluk som ligger høyere enn gulvet utenfor dusjen, noe som kan føre til vannlekkasje på gulvet og fuktskader. Det mangler luftespalte under dør. Bad/wc 2 krever oppgradering etter dagens krav og kostnadsanslaget er 200 000 - 500 000 kr.