• Nordahl Rolfsens Vei 30C, 5094 Bergen - Bilde 1
  • Nordahl Rolfsens Vei 30C, 5094 Bergen - Bilde 2
  • Nordahl Rolfsens Vei 30C, 5094 Bergen - Bilde 3
1 / 35
5 dager siden
Visning 19. mai kl 16:30
Landås

Nordahl Rolfsens Vei 30C, 5094 Bergen

Totalpris
4 457 941 kr
53 639 kr per m²
Prisantydning
4 290 000 kr
Felleskost/mnd
5 840 kr
Internt bruksareal
83 m² BRA-i
Soverom
3
Etasje
2.
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport

Visning

Tirsdag 19. mai

16:3017:30

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🚿Våtrom
1. Våtrom med behov for oppgradering
Vaskerommet har fått tilstandsgrad TG3, og må totalrenoveres for å tåle normal bruk etter dagens krav. Dette innebærer høy risiko for fuktskader og krever omfattende tiltak.
Spør megler
Hva er et realistisk kostnadsanslag for full renovering av vaskerommet inkludert tettesjikt og sluk?
🌬️Ventilasjon
2. Mangelfull ventilasjon
Ventilasjonen i boligen er naturlig og vurdert med tilstandsgrad TG2. Badet mangler tilluftsventilering, og det er begrenset luftespalte under baderomsdøren, noe som kan øke risiko for dårlig inneklima og fuktskader.
Spør megler
Hvilke konkrete tiltak kan gjøres for å forbedre ventilasjonen på bad og i øvrige oppholdsrom?
🪟Byggteknisk
3. Eldre vinduer og dører
Vinduer og ytterdører er fra 1983 med tilstandsgrad TG2, med normal slitasje og behov for vedlikehold for å sikre tetthet og funksjon.
Kilde:
Spør megler
Hva er forventet levetid og vedlikeholdskostnader på dagens vinduer og dører?
🛠️Våtrom
4. Bad har mindre synlige skader
Badet har riss og sprekker i flisfuger, samt svertesopp i silikonfuger, og liten høydeforskjell mellom slukrist og dørterskel, som kan øke risiko for fuktplager om det ikke utbedres.
Spør megler
Hvor ofte må fuger og silikon på badet forventes å må utbedres for å opprettholde god fuktsikkerhet?