1 / 47
187 dager siden
Solgt
Urbant Og Frodig På Løren
Lørenveien 54B, 0585 Oslo
Totalpris
8 194 706 kr
93 013 kr per m²
Prisantydning
5 500 000 kr
Felleskost/mnd
18 117 kr
Internt bruksareal
88 m² BRA-i
Soverom
3
Etasje
4.
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Høye månedlige felleskostnader
Felleskostnader er oppgitt til kr 18 117,- per måned. Selv om det er vanlig i nyere borettslag, er dette et betydelig månedlig beløp som kjøper må vurdere totalt for boligkostnadene. Ved full innfrielse av fellesgjelden reduseres felleskostnaden til kr 4 430,-.
💰Felleskostnader
Spør megler
“Hva dekker den høye månedlige felleskostnaden på kr 18 117, og hvordan forventes denne å utvikle seg fremover?”
2. Uklar service på ventilasjon
Ventilasjonssystemet er felles, og det er ukjent om det er utført service eller vedlikehold på anlegget. Dette kan ha betydning for luftkvalitet og driftskostnader.
Kilde:
🌬️Byggteknisk
Spør megler
“Hva er status på vedlikehold og service av det felles ventilasjonsanlegget, og foreligger det planer om oppgradering?”
3. Utført el-arbeid av ufaglært
Det er gjort noen arbeider på el-anlegget, blant annet bytte av 12 volt drivere for LED-lys i baderomsskap, utført av ufaglært/egeninnsats uten samsvarserklæring. Dette kan gi usikkerhet rundt elektrisk sikkerhet og funksjon.
⚡Elektrisk
Spør megler
“Hvilke tiltak anbefales for å sikre at el-arbeider utført av ufaglærte er trygge og forskriftsmessige?”
4. Mangel på stakemuligheter på avløpsanlegget