• Landåstoppen, 1384 Asker - Bilde 1
  • Landåstoppen, 1384 Asker - Bilde 2
  • Landåstoppen, 1384 Asker - Bilde 3
1 / 13
14 dager siden
Visning etter avtale

Landåstoppen, 1384 Asker

Totalpris
5 538 240 kr
130 952 kr per m²
Prisantydning
5 500 000 kr
Felleskost/mnd
1 960 kr
Internt bruksareal
42 m² BRA-i
Soverom
1
Etasje
3.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

⚠️Økonomi
1. Usikkerhet rundt framtidige energikostnader
Flere analyseselskap forventer store svingninger i strømprisene de neste fem årene, og det er usikkerhet knyttet til hvilke støtteordninger staten vil ha for felles strøm i sameier. Dette gjør det vanskelig å estimere fremtidige energikostnader for sameiet.
Kilde:
Spør megler
Hvordan har tidligere år vist i forhold til faktiske energikostnader sammenlignet med estimatet i budsjettet?
⚠️Økonomi
2. Felleskostnader er stipulerte og kan endres
Felleskostnadene er basert på et utkast til budsjett utarbeidet av utbygger og forretningsfører, og endelig fastsettelse skjer først på konstituerende sameiermøte. Dette kan føre til justeringer av kostnadsnivået etter overtagelse.
Spør megler
Hvor mye kan felleskostnadene forventes å kunne øke i løpet av det første året?
💸Økonomi
3. Startkapital til sameiet må innbetales
Kjøper må innbetale en oppstartsreserve som tilsvarer 3 måneders ekstra felleskostnad som startkapital til sameiet. Denne kapitalen tilbakebetales ikke ved senere salg og kommer i tillegg til månedlige felleskostnader.
Kilde:
Spør megler
Hva skjer med oppstartskapitalen dersom sameiet har overskudd eller underskudd ved regnskapsårets slutt?
🚫Bruksmuligheter
4. Vedtektsbestemmelser krever oppfølging