• Kjerrheia 8C, 4621 Kristiansand S - Bilde 1
  • Kjerrheia 8C, 4621 Kristiansand S - Bilde 2
  • Kjerrheia 8C, 4621 Kristiansand S - Bilde 3
1 / 24
1 dag siden
Visning 20. mai kl 16:00
Vågsbygd

Kjerrheia 8C, 4621 Kristiansand S

Totalpris
2 327 091 kr
35 568 kr per m²
Prisantydning
2 250 000 kr
Felleskost/mnd
4 311 kr
Internt bruksareal
65 m² BRA-i
Soverom
2
Etasje
4.
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport

Visning

Onsdag 20. mai

16:0017:00

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🚿Våtrom
1. Alvorlige avvik på badet
Badet er av eldre dato og må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Det er symptom på fuktskader og manglende membran i gulvet, med estimert utbedringskostnad mellom 200 000 og 500 000 kr.
Spør megler
Hva vil være forventede kostnader og tidsramme for nødvendig oppgradering av badet?
🚰Tekniske installasjoner
2. Eldre vann- og avløpsrør
Innvendige vannledninger og avløpsrør har passert mer enn halvparten av forventet brukstid, og det anbefales utskifting i forbindelse med oppussing av våtrom.
Kilde:
Spør megler
Hvilke vurderinger er gjort rundt utskifting av vann- og avløpsrør ved fremtidige oppgraderinger?
Elektrisk anlegg
3. Manglende samsvarserklæring for el-anlegg
Det foreligger ingen samsvarserklæring på det elektriske anlegget, og det anbefales en utvidet el-kontroll. Det kan påløpe kostnader ved slik kontroll og eventuelle utbedringer.
Kilde:
Spør megler
Hva er status på planlagt el-kontroll, og hvilke kostnader kan bli forventet for eventuelle utbedringer?
⚠️Sikkerhet
4. Lavt rekkverk på balkong
Rekkverket på balkongen er for lavt i forhold til dagens forskriftskrav, noe som kan ha betydning for sikkerheten, selv om det ikke foreligger krav om utbedring.