1 / 47
73 dager siden
Visning etter avtale
Tingberg
Kirkevegen 7, 2636 Øyer
Totalpris
2 358 590 kr
32 394 kr per m²
Prisantydning
2 300 000 kr
Internt bruksareal
71 m² BRA-i
Soverom
2
Etasje
3.
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport
Visning
Vurderer du å selge boligen din?
Risikovurdering
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Taktekking og undertak slitt
Mer enn halvparten av forventet brukstid på taktekkingen og undertaket er passert. Det er ingen undertak og mangelfull ventilasjon i takkonstruksjonen. Tidligere lekkasje er utbedret ufagmessig med silikon.
🏚️Byggteknisk
Spør megler
“Hva er forventet levetid og kostnad for utskifting av taktekking og undertak inkludert ventilasjonstiltak?”
2. Badet må totalrenoveres
Badet fra 2002 er gitt TG3 og oppfyller ikke dagens våtromskrav. Manglende tettesjikt, sluk og opplegg for vannrør medfører høy risiko for fuktskader ved bruk.
🚿Våtrom
Spør megler
“Har det blitt gjort noen vurderinger av kostnader og tidsplan for totalrenovert bad?”
4. Mangelfull ventilasjon i boligen
Det er registrert mangelfull ventilasjon i ett eller flere rom. Boligen har hovedsakelig naturlig ventilasjon og badet har mekanisk avtrekk.
💨Ventilasjon
Spør megler
“Hvilke tiltak anbefales for å bedre ventilasjon, og hva kan det innebære økonomisk?”
5. Manglende rekkverk i trapp
Det mangler rekkverk på innvendig trapp i 2. etasje, og åpninger i rekkverk er større enn dagens forskriftskrav, noe som kan medføre risiko for fallskader.
⚠️Helse og sikkerhet
Spør megler
“Hva er kostnadsestimat for å montere forskriftsmessig rekkverk i trappen?”
6. Varme- og elektriske installasjoner eldre