• Karen Aunes Veg 5B, 7056 Ranheim - Bilde 1
  • Karen Aunes Veg 5B, 7056 Ranheim - Bilde 2
  • Karen Aunes Veg 5B, 7056 Ranheim - Bilde 3
1 / 30
4 dager siden
Visning 21. mai kl 16:00

Karen Aunes Veg 5B, 7056 Ranheim

Totalpris
9 587 770 kr
57 186 kr per m²
Prisantydning
9 550 000 kr
Felleskost/mnd
6 579 kr
Internt bruksareal
167 m² BRA-i
Soverom
3
Risikoer
Høydepunkter

Visning

Torsdag 21. mai

16:0017:00

Vurderer du å selge boligen din?

Risikovurdering

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

⚠️Byggteknisk
1. Midlertidig brukstillatelse
Boligen har midlertidig brukstillatelse fra Trondheim kommune, og ferdigattest foreligger ikke ennå. Det gjenstår mindre vesentlig arbeid og ferdigstillelse av utearealer og infrastruktur, som må være fullført innen 31.12.2026.
Spør megler
Hva er status på gjenstående arbeider som må utføres før ferdigattest kan utstedes, og hvordan kan dette påvirke innflytting og bruk?
💰Økonomi
2. Felleskostnader og fellesgjeld
Felleskostnadene for leiligheten er oppgitt til 6 579 kr per måned, og borettslagets totale fellesgjeld er betydelig. Avdrag på fellesgjelden vil påløpe fra 2036 med månedlige kostnader mellom 2 000 og 7 800 kr. Det kan påvirke de totale månedlige utgiftene.
Spør megler
Hva er forventet total månedlig kostnad inkludert avdrag og renter på fellesgjeld fra 2036, og hvilke muligheter for individuell nedbetaling av fellesgjeld finnes?
📜Juridisk
3. Begrenset utleierett
Det er begrenset adgang til utleie i borettslaget i henhold til borettslagslovens regler. Boligen har kun en bruksenhet, og bruksoverlating krever samtykke fra styret.
Spør megler
Hva innebærer borettslagets regler for utleie og hva kreves for å få godkjenning til korttids- eller langtidsutleie?
🔧Vedlikehold
4. Styrets godkjenning av endringer