• Grønnslettgata 9, 6600 Sunndalsøra - Bilde 1
  • Grønnslettgata 9, 6600 Sunndalsøra - Bilde 2
  • Grønnslettgata 9, 6600 Sunndalsøra - Bilde 3
1 / 54
223 dager siden
Solgt
Sande - Sunndalsøra

Grønnslettgata 9, 6600 Sunndalsøra

Totalpris
2 819 840 kr
14 323 kr per m²
Prisantydning
2 750 000 kr
Internt bruksareal
192 m² BRA-i
Soverom
3

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

💧Byggteknisk
1. Høyt fuktnivå i kjeller
Tilstandsrapporten viser 100 % fuktmåling og synlig fukt/råteskader i kjeller. Kjelleren trekker til seg fukt, og det anbefales fjerning av treverk og bedre ventilering eller installasjon av rotasjonsavfukter.
Spør megler
Hva forventes av kostnader for utbedring av fuktskader og ventilasjon i kjelleren?
🔥Brannsikkerhet
2. Mangler brannvarslingsutstyr
Det mangler brannmelder i kjeller, og brannmelder i 1. etasje virker ikke, noe som innebærer branntekniske mangler som må utbedres for sikkerhet.
Spør megler
Er det planlagt nærmere pålegg eller utbedring av brannvarslingsutstyret, og hva vil det koste?
🚰Tekniske installasjoner
3. Eldre avløps- og vannledninger
Innvendige vannledninger av kobber og avløpsrør av støpejern har passert over halvparten av forventet levetid, med tegn til rust og irring. Hovedstoppekranen er aldrende og ikke funksjonsprøvd.
Spør megler
Hva anslås kostnader og tidsplan for utskiftning av vann- og avløpsledninger?
🐭Byggteknisk
4. Manglende lufting og musesperre i vegger
Det mangler lufting i nedre kant av kledning og musesperre ved vegger, med noen tegn på slitasje og fuktpåvirkning. Dette kan føre til skader over tid om det ikke overvåkes og utbedres.