1 / 37
10 dager siden
Visning 21. mai kl 16:30
Hunstad
Forsveien 1A, 8022 Bodø
Totalpris
4 295 840 kr
39 159 kr per m²
Prisantydning
4 190 000 kr
Internt bruksareal
107 m² BRA-i
Soverom
3
Etasje
2.
Risikoer
Høydepunkter
Tilstandsrapport
Visning
Torsdag 21. mai
16:30 – 17:15
Vurderer du å selge boligen din?
Risikovurdering
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Eldre bad med TG3
Badet i underetasjen er 38 år gammelt, har belegg med oppbrett, våtromsmaling og strie. Badet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav, og har høy risiko for lekkasjer og fuktskader. Anslåtte kostnader for oppgradering ligger mellom 200 000 og 500 000 kr.
🚱Våtrom
Spør megler
“Hva er forventede kostnader og mulige løsninger for oppgradering av badet til dagens standard?”
2. Eldre taktekking og takrenner
Takpapirshingel på hovedtaket fra 2007 er lagt over et eldre lag, og både taktekking og nedløp har mer enn halvparten av forventet brukstid passert, noe som gir usikker fremtidig funksjon og krever jevnlig overvåkning.
🏚️Byggteknisk
Spør megler
“Hvilke vurderinger er gjort omkring levetiden på taktekking og takrenner, og hva kan kostnadene være ved utskifting?”
3. Fukt og dreneringsutfordringer
Det er indikasjoner på fuktgjennomtrenging i kjellermur, med saltutslag og løs murpuss, sannsynligvis på grunn av at dreneringen er fra byggeår (1988) og har redusert kapasitet. Grunnmursplast har løsnet og bør utbedres.
💧Drenering
Spør megler
“Hva er status for dreneringen, og hvilke tiltak og kostnader bør forventes for å sikre god fuktsikring?”
4. Manglende rekkverk på utvendig trapp