• Disenveien 17, 0587 Oslo - Bilde 1
  • Disenveien 17, 0587 Oslo - Bilde 2
  • Disenveien 17, 0587 Oslo - Bilde 3
1 / 35
74 dager siden
Solgt
Disen

Disenveien 17, 0587 Oslo

Totalpris
4 475 829 kr
85 886 kr per m²
Prisantydning
4 350 000 kr
Felleskost/mnd
4 220 kr
Internt bruksareal
52 m² BRA-i
Soverom
1
Etasje
2.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🌬️Ventilasjon
1. Mangelfull ventilasjon
Det er påvist mangelfull ventilasjon på ett eller flere rom i boligen. Våtrommet har kun naturlig ventilasjon og mangler tilluftsventilering, noe som bør utbedres for å sikre god luftkvalitet og hindre fuktskader.
Spør megler
Hva vil det koste å få undersøkt og utbedret ventilasjonen i leiligheten, og hvilke løsninger kan være aktuelle?
🚿Våtrom
2. Riss og bom i fliser på bad
Flisfuger har riss og sprekker, og noen fliser har bom (hulrom under). Disse forholdene bør overvåkes og evt. utbedres for å unngå at fliser løsner eller sprekker over tid.
Spør megler
Hva vil en utbedring av riss og bom i badets fliser kunne koste, og har det vært rapportert eventuelle konsekvenser av dette?
⚠️Byggteknisk
3. Høydeforskjell i gulv
Det er målt høydeforskjell på mellom 15-30 mm i etasjeskille/gulv mot grunn, spesielt på soverommet. Avviket medfører ikke funksjonstap, men kan være estetisk og praktisk merkbar.
Spør megler
Kan dere forklare hvordan høydeforskjellen i gulvet påvirker bruken av soverommet, og om dette er noe som kan påvirke oppussingskostnadene fremover?
🍳Kjøkken
4. Ventilator med omluft på kjøkken
Kjøkkenet har ventilator med kullfilter (omluft), og det anbefales å etablere mekanisk ventilasjonskanal ut i det fri. Dette er trolig ikke tillatt etter borettslagets regler, og kan derfor ikke gjennomføres.