• Darres Gate 3, 0175 Oslo - Bilde 1
  • Darres Gate 3, 0175 Oslo - Bilde 2
  • Darres Gate 3, 0175 Oslo - Bilde 3
1 / 29
200 dager siden
Solgt
Alexander Kiellands Plass

Darres Gate 3, 0175 Oslo

Totalpris
5 032 391 kr
94 038 kr per m²
Prisantydning
4 890 000 kr
Felleskost/mnd
2 969 kr
Internt bruksareal
52 m² BRA-i
Soverom
1
Etasje
5.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🪟Byggteknisk
1. Slitasje på vinduer
Karmene i vinduene er slitte med sprekker i trevirket og mangler barnesikring. Dette kan medføre vedlikeholdsbehov eller utskifting.
Spør megler
Hva er forventet kostnad og tidshorisont for utbedring eller utskifting av vinduene?
🚪Byggteknisk
2. Utetthet i ytterdør
Det er påvist utetthet mellom dørblad og karm som kan medføre kald trekk, samt enkelte sår på dørbladet. Døren bør justeres og vedlikeholdes.
Spør megler
Hvilke vedlikeholdskostnader må påregnes for utbedring av ytterdøren?
🚰Teknisk
3. Eldre vannledninger
Mer enn halvparten av forventet levetid er passert på innvendige kobbervannledninger, noe som indikerer at utskiftning nærmer seg.
Spør megler
Hva vil det innebære av kostnader og praktisk gjennomføring å skifte ut vannledningene?
🚿Byggteknisk
4. Uklare membranforhold på bad
Det kan ikke konstateres dokumentasjon på membran og tettesjikt på badet. Mer enn halvparten av forventet brukstid på membranen er passert, og det foreligger sprekker og bom under fliser.
Spør megler
Kan det gis en vurdering av badets tettesjikt og mulige fremtidige utbedringskostnader?
Elektrisk
5. Elektrisk anlegg anbefales kontrollert
Det anbefales kontroll av det elektriske anlegget av autorisert foretak, og det foreligger ikke samsvarserklæring for el-arbeider.