1 / 29
96 dager siden
Solgt
Grim/Dalane
Dalaneveien 25, 4618 Kristiansand S
Totalpris
2 245 840 kr
28 077 kr per m²
Prisantydning
2 190 000 kr
Felleskost/mnd
1 200 kr
Internt bruksareal
78 m² BRA-i
Soverom
1
Etasje
2.
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Eldre veggkledning og dårlig lufting
Kledning er av eldre årgang med varierende slitasje. Det er lite lufting i nedre del av konstruksjonen som øker risiko for kondensfukt og råte. Tiltak som løpende vedlikehold og utskiftning må forventes.
🏚️Byggteknisk
Spør megler
“Hva kan kostnadene bli for utskifting av veggkledning, og er det planer for dette i sameiet?”
2. Dårlig ventilering på loft og borrebilleaktivitet
Takkonstruksjonen har begrenset ventilering, med symptomer på kondens og tegn til borrebilleaktivitet som bør følges opp videre med støvsuging og eventuell sprøyting.
🐛Byggteknisk
Spør megler
“Har det blitt gjort nærmere undersøkelser eller tiltak for borrebilleaktiviteten, og hva kan en videre undersøkelse koste?”
3. Eldre vinduer med trekk
Flere vinduer er fra 1982 og kan sitte dårlig i karm, noe som gir trekk og potensielt dårlig isolasjon. Eldre vinduer kan også være punkterte til tross for utskiftinger på noen vinduer.
🪟Vinduer
Spør megler
“Hva vil det koste å bytte flere av de eldre vinduene, og er det planlagt utskifting av disse?”
4. Bad uten fall mot sluk
Badet har stedvis svakt fall til sluk som ikke er i henhold til dagens standard, noe som kan øke risiko for vannskader. Utførelse av riktig fall anbefales ved renovering.