1 / 27
220 dager siden
Solgt
Sandved
Blidensol 1, 4321 Sandnes
Totalpris
2 408 417 kr
44 428 kr per m²
Prisantydning
1 990 000 kr
Felleskost/mnd
9 207 kr
Internt bruksareal
54 m² BRA-i
Soverom
1
Etasje
5.
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Høy månedlig felleskostnad
Felleskostnadene utgjør 9 207 kr per måned, noe som er relativt høyt for en leilighet av denne størrelsen og kan påvirke den totale boligøkonomien.
💰Felleskostnader
Spør megler
“Hvordan har felleskostnadene utviklet seg de siste årene og er det planlagt økninger fremover?”
2. Avvik på badets membran og sluk
Membranens utførelse på badet kan ikke konstateres, og mer enn halvparten av forventet brukstid er passert. Sluket har begrenset mulighet for inspeksjon og rengjøring, noe som gir økt risiko for vannlekkasje og fuktskader.
🚿Våtrom
Spør megler
“Hva vil kostnadene kunne bli for å sikre eller bytte ut membranen og forbedre tilgangen til sluket på badet?”
3. Manglende dokumentasjon for elektrisk anlegg
Det foreligger ikke samsvarserklæring for det elektriske anlegget, og det anbefales en utvidet el-kontroll for å avdekke eventuelle feil eller mangler.
⚡Elektrisk anlegg
Spør megler
“Er det foretatt eller planlagt en fullstendig el-kontroll, og hva kan en slik kontroll koste?”
4. Utetthet ved ytterdør
Det er påvist utetthet og åpning mellom dørblad og dørkarm på hovedytterdøren, noe som kan føre til kalde trekk og varmetap.
Kilde:
🚪Byggteknisk
Spør megler
“Hva kan det koste og hvor omfattende vil det være å justere eller utbedre utettheten ved ytterdøren?”