1 / 43
199 dager siden
Solgt
Stausland
Blåsmoen 5, 4640 Søgne
Totalpris
2 987 790 kr
28 431 kr per m²
Prisantydning
2 900 000 kr
Internt bruksareal
102 m² BRA-i
Soverom
2
Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave
1. Spredte råteskader i kledning
Det er påvist spredte råteskader i fasadekledningen, spesielt på gavlveggen. Kledningen ligger også stedvis for nær terreng og terrasse, noe som øker fuktbelastning og risiko for ytterligere råteutvikling.
Kilde:
🌧️Byggteknisk
Spør megler
“Hvor omfattende vurderes råteskadene å være og hva kan det koste å utbedre disse?”
2. Hull og skader i fluenetting
Det er registrert hull og skader i fluenettingen i gesimsåpningene, som gjør at insekter og småfugl kan trenge inn på kaldloftet.
Kilde:
🐛Byggteknisk
Spør megler
“Hva vil det koste å reparere eller skifte ut fluenettingen, og når bør dette utføres?”
3. Loftsbaderom oppfyller ikke dagens standard
Badet på loftet har gulvbelegg direkte på sponplater med løsninger som ikke tilfredsstiller dagens krav til fall mot sluk og tettesjikt. Manglende mekanisk avtrekk øker risiko for fuktskader.
🚿Våtrom
Spør megler
“Er det estimert kostnad for oppgradering av loftsbadet til dagens våtromsstandard?”
4. Eldre vann- og avløpsledninger
Synlige vann- og avløpsrør i boligen er hovedsakelig fra byggeåret 1993, og har passert mer enn halvparten av forventet levetid. Ingen umiddelbare tiltak nødvendig, men plutselige skader kan oppstå.