• Bjørndalsbrotet 14, 5170 Bjørndalstræ - Bilde 1
  • Bjørndalsbrotet 14, 5170 Bjørndalstræ - Bilde 2
  • Bjørndalsbrotet 14, 5170 Bjørndalstræ - Bilde 3
1 / 44
350 dager siden
Solgt

Bjørndalsbrotet 14, 5170 Bjørndalstræ

Totalpris
4 620 240 kr
34 275 kr per m²
Prisantydning
4 490 000 kr
Internt bruksareal
131 m² BRA-i
Soverom
2
Etasje
2.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

⚖️Bygningslovligheter
1. Uten brukstillatelse for underetasje
Det foreligger ikke dokumentasjon på at ombygging av underetasjen til boligformål er godkjent av kommunen. ‘Det er derfor ikke foretatt noen offentlig kontroll av byggearbeidene, og arealene brukes i dag i strid med godkjente byggetegninger.’
Spør megler
Hvordan kan jeg få bekreftet eventuell bruksendring av underetasjen?
🧱Byggteknisk
2. Grunnmur med salt/kalkutslag
Det er påvist salt/kalkutslag nederst på veggene i kjeller/sokkeletasjen, noe som kan tyde på fuktproblemer: ‘Det anbefales nærmere undersøkelser.’
Spør megler
Hva bør jeg være oppmerksom på angående fukt og drenering rundt grunnmur?
🪟Vinduer/dører
3. Eldre vinduer med behov for utskifting
Flere vinduer er eldre enn 30 år og har TG3, de fremstår som modne for utskifting: ‘Utskifting av disse anbefales på sikt.’
Spør megler
Hva vil det koste å erstatte de eldre vinduene?
🏚️Byggteknisk
4. Drenering og fuktsikring av grunnmur
Det anbefales tiltak for drenering: ‘Tiltak for redrenering rundt boligen kan ikke utelukkes.’
Spør megler
Hva er det estimerte kostnadene for dreneringsoppgraderinger?
🚗Garasje
5. Garasje med omfattende behov for rehabilitering
Garasjen er vurdert til å være et rehabiliteringsprosjekt med store riss og sprekker: ‘Kostnadsestimat: Tiltak mellom 100.000 – 300.000.’