• Åsensvingen 6A, 0488 Oslo - Bilde 1
  • Åsensvingen 6A, 0488 Oslo - Bilde 2
  • Åsensvingen 6A, 0488 Oslo - Bilde 3
1 / 28
10 dager siden
Solgt
Barnevennlige Grefsen

Åsensvingen 6A, 0488 Oslo

Totalpris
6 607 576 kr
95 629 kr per m²
Prisantydning
6 500 000 kr
Felleskost/mnd
4 910 kr
Internt bruksareal
69 m² BRA-i
Soverom
2
Etasje
3.

Basert på AI-analyse av boligens salgsoppgave

🌬️Ventilasjon
1. Ventilasjon mangler mekanisk avtrekk
Leiligheten har naturlig ventilasjon uten mekanisk avtrekk på kjøkken og bad. Dette kan føre til tregere luftutskifting og behov for regelmessig lufting gjennom vinduer.
Spør megler
Hva er kostnadsestimater for eventuell installasjon av mekanisk avtrekk på kjøkken og bad?
🏢Borettslag
2. Felles tiltak for bad/våtrom usikre
Det planlegges utarbeidelse av en borettslagsplan for status og tiltak på bad og våtrom. Det er usikkert hvilke tiltak borettslaget vil gjennomføre og hvordan dette påvirker nylig renoverte bad.
Spør megler
Hva anbefaler styret angående rehabilitering av bad nå versus avvente borettslagets planlagte tiltak?
⚠️Sikkerhet
3. Balkongrekkverk under dagens krav
Balkongrekkverket måler 96 cm, noe som var tilfredsstillende ved oppføring, men dagens krav er 100 cm. Dette kan medføre behov for oppgradering.
Spør megler
Er det planlagt tiltak eller krav om oppgradering av balkongrekkverk for å oppfylle dagens forskrifter?
💰Økonomi
4. Økning i fellesgjeld ved planlagt maling
Det planlegges maling av balkonger og fasader i borettslaget med et låneopptak på 8 000 000 kr. Dette kan øke fellesgjelden og påvirke felleskostnadene.